Vi som jobbar här

Vi vill gärna höra från dig!

Du är alltid välkommen att kontakta oss, på det sätt som passar dig bäst. Lite längre ned på sidan hittar du även kontaktuppgifter till alla oss som jobbar på Pollex och allra längst ned i sidfoten har du snabbaste vägen till oss på Facebook, Twitter och LinkedIn.

Hej!

Adressuppgifter

Pollex AB

Rödjans väg 9
449 34 Nödinge

57.899918, 12.057644

Telefon: 0303-332430

sales@pollex.se

Vi som jobbar här

Mattias Höglund

VD/Försäljning

0303-33 24 34
0705-98 30 87
mattias.hoglund@pollex.se

Karl Andersson

Försäljning

0303-33 24 37
0705-98 42 26
karl.andersson@pollex.se

Heléne Gustafsson

Försäljning/Anbudsingenjör

0303-35 29 41
0705-98 30 50
helene.gustafsson@pollex.se

Hans Andreasson

Teknikchef/Försäljning

0303-332436
0705-983054
hans.andreasson@pollex.se

Karl Almqvist

MARKNADSCHEF VENTILATION

0705-98 30 53
karl.almqvist@pollex.se

Mårten Kallin

Säljare Schaktfritt

0303-352940
0705-983095
marten.kallin@pollex.se

Michael Sandlund

Produktionschef Underhåll

0303-332435
0705-983025
michael.sandlund@pollex.se

Tobias Wingqvist

Affärsområdeschef Schaktfritt

0303-35 29 42
0705-98 30 89
tobias.wingqvist@pollex.se

Britt-Marie Gerlin

Ekonomiansvarig

0303-332432
0705-983058
britt-marie.gerlin@pollex.se

Håkan Lindberg

Projektansvarig

0303-332433
0705-98 30 55
hakan.lindberg@pollex.se

Axel Lydahl

IT- & Kommunikationsansvarig

0303-33 24 38
0705-98 30 48
axel.lydahl@pollex.se

Göran Bengtson

Projektering Luft-/vattenspolning och ispiggning

0705-98 30 59
goran.bengtson@pollex.se

Steinar Solberg

Ansvarig utförare

0705-98 30 42
steinar.solberg@pollex.se

Andreas Bennsten

Ansvarig utförare

0705-98 30 36
andreas.bennsten@pollex.se

Per Johansson

Ansvarig utförare

0705-98 30 27
per.johansson@pollex.se

Fredrik Larsen

ANSVARIG UTFÖRARE

0705 98 31 09
fredrik.larsen@pollex.se

Pär Hummerhielm

Ansvarig utförare

0705-98 30 47
par.hummerhielm@pollex.se

Eddie Rosendahl

ANSVARIG UTFÖRARE

0705-98 30 17
eddie.rosendahl@pollex.se

Kenny Eriksson

Ansvarig utförare

0705-98 31 01
kenny.eriksson@pollex.se

Henrik Strand

ANSVARIG UTFÖRARE

0705-98 30 63
henrik.strand@pollex.se

Fredrik Olsson

ANSVARIG UTFÖRARE

0705-98 30 61
fredrik.olsson@pollex.se

Rikhard Allison

Ansvarig utförare

0705-98 30 43
rikhard.allison@pollex.se

Christoffer Krabbsjö

ANSVARIG UTFÖRARE

0761-61 39 59
christoffer.krabbsjo@pollex.se

Tommy Andréasson

Ansvarig utförare

0705-98 30 86
tommy.andreasson@pollex.se

Hans Berndtsson

Ansvarig utförare

0705983079
hans.berndtsson@pollex.se

Alexander Wallin

Ansvarig utförare

0705 -98 30 72
alexander.wallin@pollex.se

Adam Bengtson

Ansvarig utförare

0705-98 30 49
adam.bengtson@pollex.se

Thomas Landgren

Ansvarig utförare

0705-98 30 77
thomas.landgren@pollex.se

Johan Westlund

Ansvarig utförare

0705-98 30 88
johan.westlund@pollex.se

Rasmus Lundholm

Ansvarig utförare

0705-98 30 06
rasmus.lundholm@pollex.se

Christer Caley

Ansvarig utförare

0705-98 30 35
christer.caley@pollex.se

Fredrik Johansson

Ansvarig utförare

0705-98 30 21

fredrik.johansson@pollex.se

Conny Eriksson

Verkstad och lager

0703-38 03 79
conny.eriksson@pollex.se

Per Svensson

Verkstad och lager

0705-98 30 34
per.svensson@pollex.se

Robert Christensen

Verkstad och lager

0705-98 30 65
robert.christensen@pollex.se